Jaký je nejrychlejší způsob, jak konzumovat CBD?

Jaké jsou různé způsoby konzumace CBD?

Možností, jak CBD konzumovat, je dnes celá řada. Smějete se, ale připadá mi to jako výběr ze zmrzlinového salonu, kde nevíte, jestli si dáte malinový sorbet nebo čokoládový sundae. K dispozici máme CBD oleje, kapsle, e-liquidy, potraviny, nápoje, kosmetiku, kouření nebo vaporizace a další formy. Každý z nich má své specifické výhody a určitou cestu aplikační rychlosti do těla. Já osobně jsem vyzkoušel většinu z nich a mohu říct, že každý způsob má svůj půvab a spin. Je to jako vybrat si mezi procházkou v parku nebo výšlapem na kopec. Obojí je fajn, záleží jen na tom, co potřebujete.

Co je vlastně CBD?

Povinně školní část. CBD, nebo-li cannabidiol je jeden z mnoha cannabinoidů, které lze nalézt v konopí. Ne, nemá psychotropní účinky, takže vás nepoloží na zadek. CBD je legální a je známé svými širokospektrálními účinky na lidské zdraví. Kdo by si myslel, že něco z konopí může být tak dobré pro tělo, a já nemluvím o jeho lehkém "jahodovém" chuti. Dost keců, pojdme na ty rychlé způsoby konzumace!

CBD oleje a tělo

Myslím, že kdybych měl vylosovat nejrychlejší způsob, jak dostat CBD do těla, byly by to CBD oleje pod jazykem. Můj pejsek Bořek je na tomhle oleji jako na drogách, takže jsem sám začal zkoušet. A víte co? Funguje to! Účinky jsou rychlé a přímočaré. Stačí kapku oleje vhodit pod jazyk a počkat asi pět minut než se vstřebá. Bořek to má rád hned ráno, a také jsem si zvykl na tento ranní rituál. Je to jako vypít ranní kávu, ale místo kofeinu dostanete CBD. Ale nezabíjejte se tím, že se snažíte zjistit, kolik kapky oleje potřebujete. Každý je jiný a měl by si najít svou "zlatou střední cestu".

Vaporizace - rychlostní rekordman

Vaporizace je překvapivě rychlý a efektivní způsob, jak dostat CBD do těla. Dýchání je základ života, tak proč ho nevyužít pro konzumaci CBD? Představte si, že inhalujete oblaka CBD jako drak. Hezký obrázek, co? Pokud jde o rychlost, vaporizace je opravdu rekordman. Účinky CBD jsou téměř okamžité, což je ideální pro ty, kdo potřebují rychlou úlevu. Já sám mám vaporizér doma a používám ho při stresu nebo nespavosti. Je to jako mít svůj vlastní malý oblak pohodlí v kapse. Hlavně nezapomeňte na pravidelné čištění vaporizéru. Víte, jak se říká: čistý vaporizér, čistá mysl.

Kapsle a doplňky stravy

Může se zdát, že CBD kapsle nebo doplňky stravy nejsou tak rychlé jako oleje nebo vaporizace, ale opak je pravdou. Jako všechny doplňky stravy, i CBD kapsle musí projít trávicím systémem, který je rozloží a zpracuje. Tento proces může trvat až několik hodin, ale když přijde účinek, je to stojí za to. Je to jako když čekáte na dobrou jídlo v restauraci. Může to chvíli trvat, ale jakmile to přijde, je to doslova divoký jízda chutí.

Edibles - CBD v jídle

Edibles, neboli CBD v jídle, jsou dalším rozšířeným způsobem konzumace. Můžete si koupit předpřipravené produkty jako jsou bonbony, čokoláda, sušenky nebo si můžete připravit vlastní CBD jídlo. Má to svůj vlastní kouzlo. Je to jako mixovat koktejly, ale s CBD. Efekt je někde mezi kapslemi a oleji. Ne tak rychlý jako olej, ale rychlejší než kapsle. Edibles jsou skvělý způsob, jak začít s CBD, pokud vás děsí myšlenka kapek oleje pod jazykem nebo vaporizace.

Kosmetika s CBD

Jste mě překvapili, ale CBD najdeme i v produktech pro tělovou péči. CBD pleťové krémy, balzámy, mýdla, šampóny a další. Použití je jednoduché, jako kterýkoliv jiný kosmetický produkt. Účinek není tak rychlý jako u olejů nebo vaporizování, ale stále je dostatečně rychlý na to, abyste se cítili skvěle. Já sám používám CBD balzám na kuří oka a musím říct, že je to zázrak. Navíc, kdo by nechtěl mít pleť jako dítě?

CO2 extrakce - jak se CBD získává

Jestliže jste se kdy divili, jak se to vlastně z toho konopí dostane do těch lahví, tak je to procesem zvaným CO2 extrakce. Užitečné složky konopí, včetně CBD, se extrahují za použití CO2 za určitých teplotních a tlakových podmínek. Takže když si příště budete užívat svůj oblíbený CBD produkt, vzpomeňte si na to, jak dlouhá cesta to byla od konopné rostlinky až k vám.